Lees voor
Zoek
Home > Oude Kerk > Activiteiten

Activiteiten


26
JAN
zondag 26 januari 2025 10.00 uur
Oude Kerk

Aangepaste Liturgie kerkdienst zondag 26 januari 2025

Welkom en mededelingen
Zingen: Lied 315:1, 2 – Heb dank, o God van alle leven

Stil gebed, Votum en Groet
Zingen: Psalm 145:3, 5 – Genadig en barmhartig is de Heer

Gebed
Moment met de kinderen
Aansteken kinderkaars
Zingen: Wij gaan voor even uit elkaar (kinderlied)

Schriftlezing: Mattheüs 6: 1 – 18 (NBV21)
Zingen: Lied 654:1, 2 – Zing nu de Heer, stem allen in

Verkondiging

Zingen: Lied 654:4, 5 – Maar God heeft naar ons omgezien

Inzameling van de gaven (kinderen kindernevendienst komen terug)
Dankgebed en voorbeden
Zingen: Lied 342:1, 2, 3, 4, 5 – In God de Vader op zijn troon (als geloofsbelijdenis)

Zingen: Lied 800:1, 3 – Wat zou ik zonder U geweest zijn (kinderen oppas komen terug)
Zegen, beantwoord met driemaal ‘Amen



Deel op Deel op

Details

zondag 26 januari 2025 10.00 uur
Oude Kerk

Zoek activiteit

Van
Tot
Zoek

Activiteiten

13
NOV

Kerk en Israël: Hoe voeren we open gesprek over Israël?

Hoe voeren we open gesprek over Israël?
Er zijn weinig thema’s die zo gevoelig liggen als Israël, zeker nu het conflict in Gaza zoveel “gemengde” gevoelens oproept. In veel kerkelijke gemeentes wordt het onderwerp “Israël” gemeden, omdat men bang is voor polarisatie. Uitgangspunt in deze bijeenkomst vormt het besef dat Joden en Palestijnen vanuit verschillende perspectieven leven.

Het Joodse perspectief is gekleurd door een lange geschiedenis met heel veel trauma’s. Daar is de aanslag van 7 oktober 2023 nog bijgekomen. Het perspectief van de Palestijnen kent zijn eigen geschiedenis. Geert de Korte zoekt in zijn werk naar een weg tussen beide perspectieven die met elkaar schuren en soms onverenigbaar zijn. In deze bijeenkomst vertelt hij vanuit zijn ervaringen hoe hij met deze beide perspectieven omgaat. Ook zal hij enkele suggesties doen hoe wij met dit spanningsveld om kunnen gaan als het gaat over Israël.

Datum: Donderdag 13 november 2025 (Kerkzaal)
Spreker: Geert de Korte; Centrum Israel Studies, Ede (CIS)

Alle bijeenkomsten worden gehouden in:
Plaats: Westerkerk, Oude Nijkerkerweg 4; 3853 JS Ermelo
Tijd: 20.00 – 21.30 uur; kerk open 19.30 uur
Koffie/thee voor en na de lezing
Toegang: vrij; collecte voor het bestrijden van de onkosten.

Voor meer informatie of vragen, kunt u contact opnemen met mevr. N. Kommers. Email:p.a.kommers@planet.nl.

Overige bijeenkomsten op:
20.00 uur - 21.30 uur
Westerkerk (kerkzaal)
Meer informatie

minder
13
DEC

Concert in de Muzerije op 13 dec 2025

Concert in de Muzerije door
- Kleinkoor Ermelo, o.l.v. Gerrit 't Hart.

Uitgevoerd worden werken voor de advents- en kersttijd.

Aanvang 15.30 uur. De toegang is vrij, na afloop vindt een collecte plaats.
 
zaterdag 13 december 2025 15.30 uur
De Muzerije, Telgterbuurtweg 27, Ermelo
Meer informatie

meer
20
JAN

Kerk en Israël: Jezus nog altijd verbonden met Zijn volk?

Jezus nog altijd verbonden met Zijn volk?
Jezus is geboren uit een joodse vrouw Maria en leefde als Jood thoraïtisch in Israël te midden van Zijn volk. Een tekst als “Het woord is vlees geworden en het heeft onder ons gewoond”(Joh. 1:14) suggereert dat Jezus een universeel mens is geworden en dat Hij niet langer verbonden is met Zijn volk. Veel teksten wijzen op het tegendeel.

In de aankondiging van de geboorte van Jezus zegt de engel Gabriël dat de Here God Jezus de troon van Zijn vader David zal geven en Hij tot in eeuwigheid als Koning over het huis van Jacob zal heersen (Luc 1: 2, 33). In Rom. 11:26-29 zegt Paulus dat de Verlosser (Jezus) uit Sion zal komen en Hij de goddeloosheden van Jakob zal afwenden. Israël blijft de geliefde van God, want de genadegaven en Gods’ roeping zijn vanwege de verbonden die God met de vaderen gesloten heeft onberouwelijk.

In deze lezing denken we na wat Jezus verbondenheid met Zijn volk betekent voor Israël, de Kerk, de volkeren en de komst van het Koninkrijk.

Datum: Dinsdag 20 januari 2026
Spreker: Ds. Henk Poot; Christenen voor Israël, Nijkerk

Alle bijeenkomsten worden gehouden in:
Plaats: Westerkerk, Oude Nijkerkerweg 4; 3853 JS Ermelo
Tijd: 20.00 – 21.30 uur; kerk open 19.30 uur
Koffie/thee voor en na de lezing
Toegang: vrij; collecte voor het bestrijden van de onkosten.

Voor meer informatie of vragen, kunt u contact opnemen met mevr. N. Kommers. Email:p.a.kommers@planet.nl.

Overige bijeenkomsten op:
20.00 uur - 21.30 uur
Westerkerk, De Vleugel
Meer informatie

meer
Website ontwikkeling: Exitus ICT