Lees voor
Zoek
Home > Kerkelijk Centrum > Wijknieuws 2026 nr. 12

19-6-26

Wijknieuws 2026 nr.12

Breken des broods

Van de Thamas Halik las ik eens dat hij -als een in het geheim gewijde priester- het als een voorrecht zag bevoegd te zijn om de eucharistie te bedienen, ook wanneer hij alleen was. Toen hij tot priester gewijd werd, was het niet mogelijk openlijk samen te komen. Door de eucharistie te bedienen, wist hij zich dan toch in de gemeenschap met de gekruisigde en verrezen Heer. Daar kun je van alles van vinden. Misschien moet je er wel eerst voor in zijn schoenen hebben gestaan. In de protestantse traditie is lange tijd het bedienen van het avondmaal voorbehouden gebleven aan geordende dienaren van het Woord. In de huidige doordenking om het ambt van Woord- en sacramentsbediening ook open te stellen voor de HBO-pastor is daar veel over nagedacht. Soms lijkt dat een kerkelijke en achterhaalde discussie. Inmiddels, misschien wel versterkt door de coronaperiode, nemen velen zelfstandige initiatieven om met elkaar het brood te breken, de vrucht van de wijnstok te delen. Dat stelt de kerk ook weer voor de vraag hoe hiermee om te gaan? Verbieden? Dat zou een machtsspel worden. Ontraden? Daar zou toch een bevoogdende houding aan ten grondslag kunnen liggen. Ik zou liever insteken op de veelzijdige rijkdom te onthullen die in de maaltijd van de Heer ligt opgesloten. Het klassieke avondmaal -zeg ervan wat je vindt- zit zo boordevol ingrediënten, dat je het gemakkelijk op kan delen in afzonderlijke formulieren, die je in de loop van het kerkelijk jaar af kunt wisselen. Wanneer we nu ons voorbereiden op het avondmaal in de tijd na Pinksteren, valt het accent op de Persoon en het werk van de Geest, in de gelovigen. We worden aan elkaar verbonden, omdat de Geest ons via de Zoon aan de Vader verbindt. Zelfs als het horizontaal lijkt aan de tafel, is dat vooral vrucht van het verticale, Gods licht, Zijn Zoon, die nu -in de gestalte van de Geest- schijnt in onze werkelijkheid en ons aan elkaar verbindt. Avondmaal vieren we niet met zelfgekozen vrienden, maar met broers en zussen die aan elkaar zijn gegeven in hetzelfde huisgezin, waarvan God Vader is. Daar kunnen overigens wel vrienden bij zitten en vriendschappen uit ontstaan. Uiteraard moeten we als geadopteerden erg aan elkaar wennen en dat geeft wel eens wat wrijving. Zie de gemeente als de leerschool van de Heilige Geest. Gelukkig is de Geest, de Geest van de lange adem, want het is de Geest van God! Laten we volharden in de leer, in de gebeden,  in de gemeenschap en dus ook in het breken van het brood!


Verkondiging

21 juni bereiden we ons voor op het Avondmaal. Ik denk voor de verkondiging aan Psalm 32. 28 juni is dan de avondmaalszondag met drie vieringen, om 9.30u, om 11.45u een korte viering van 15 minuten voor wie om welke reden dan ook, daar graag gebruik van maakt en om 17.00u een laatste tafel en nabetrachting.


Belijdenis van het geloof

19 juni staat de gezamenlijke aannemingsavond gepland en de belijdenisdienst in de Nieuwe kerk op 5 juli en een week later in het Kerkelijk Centrum op 12 juli (die ook de overstapdienst is).

Vanuit het Kerkelijk Centrum zijn de volgende personen voornemens om openlijk in te stemmen met het geloof van de Kerk van alle tijden en plaatsen en alles wat daar vervolgens bij hoort. We zijn dankbaar dat een seizoen van bijeenkomen, gesprekken, leermomenten, confrontaties en vergezichten, heeft geleid tot dit voornemen. We bevelen hen dan ook in uw gebed aan.

Het betreft:

Renate Combee, Rik Klaucke, Margaretha Klaucke-Schokker, Michiel van Panhuis, Salomé van Tilburg, Gea Vliek-van Looijengoed, Heidi van de Wetering


Jubilea

20 juni is het 40 jaar geleden dat Bas en Anja van de Bout-van der Laan elkaar trouw beloofden. 22 juni is het 25 jaar geleden dat Floris en Janneke Roseboom-Fenijn elkaar trouw beloofden. 24 juni is het 50 jaar geleden dat Albert en Geeske Goossen-te Pas elkaar trouw beloofden. We zeggen: brons, zilver en goud. Alsof je medailles uitreikt. Alsof het een topprestatie is. Maar is het dan altijd zo dat degene die het langste heeft volgehouden, goud haalt? Gelukkig werkt het in Gods Koninkrijk heel anders. We staan stil om onze zegeningen te tellen. Die zegeningen zijn als diamenten, die dwars door de beproevingen heen ontstaan. Het kan je overvallen, zoveel te ontvangen en zelf zo te kort te schieten. Het kan je besef geven: we dachten wel eens niet verder te kunnen en het ging toch verder. Wie de relatie duurzaam is gestart met de zegen van God, mag Zijn hand opmerken. Wie ‘zomaar’ in de huwelijksboot is gestapt, kan toch beseffen: gezegend… God is goed. We feliciteren deze jubilerende bruidsparen van harte en wensen hen goede dagen van herinnering toe. 


Bloemen

31-5-2026 Mw. Adrie Paters

7-6-2026 Mw. Bia van Looijengoed-Doppenberg,


Giften

Via Marianne Toes 50 euro ontvangen voor de wijkkas KC


Vrijwillige Hulpdienst

Voor informatie kunt u terecht bij: Wouter van den Hoek, 06-46073846, woutervandenhoek@icloud.com; Henri Ruitenberg, 06-53632568, mt.ruitenberg@hetnet.nl en Gert Turien, 06-55880128, gturien@yahoo.com


Beamer en kerkbode

Mocht u berichten voor de beamer hebben, wilt u deze dan voor vrijdagavond 18.00 uur sturen naar de scriba via scriba.kc@hervormd-ermelo.nl. Berichten voor de kerkbode mogen hier ook heen gestuurd worden, deze moeten vóór donderdagavond in de week voorafgaand aan de verschijning binnen zijn. 


Fotoboek

In 2008 zijn we gestart met het fotoboek van het Kerkelijk Centrum. Ondanks de nieuwe manieren om met elkaar in contact te komen, zoals Scipio, blijft het fotoboek een gewaardeerde vorm om gemeenteleden te (her)kennen.

Daarom wil ik weer de mogelijkheid geven om een nieuwe foto te laten maken of als u er nog niet in staat voor het eerst in het fotoboek te komen. Mocht u niet in de gelegenheid zijn om naar een van de fotosessies te komen, kunt u met mij contact opnemen voor een afspraak.

Mochten er onjuistheden in het fotoboek staan (ligt in de hal tijdens de diensten) of wilt u gegevens wijzigen dan hoor ik dat graag. Dit kan tijdens de fotosessie, per mail naar fotoboek-kc@live.nl, De fotosessies vinden plaats op zondag 21 juni, 28 juni en 5 juli.

Na deze fotosessies is het ook mogelijk een papierenversie te ontvangen tegen onkosten.

Ik zie u/jullie graag op een van de fotosessies.

Met vriendelijke groeten,

Sandra den Besten, beheerder fotoboek


Tot slot

Een hartelijke groet,

Ds Marthijn van Leeuwen


Wat kunnen we voor u betekenen?

Als kerk staan wij voor u klaar. Heeft u hulp nodig of wilt u iets doorgeven? Gebruik dan onderstaande keuzebox.
Maak uw keuze
Website ontwikkeling: Exitus ICT