Lees voor
Zoek
Home > Westerkerk > Nieuws

Donderdag 05 december 2024

Kaartenactie voor het Nederlandse Joodse volk (2)

Afgelopen tijd zien we steeds meer bedreigingen en spanningen ontstaan rondom onze Joodse medelanders. Het is een spannende en onzekere tijd voor hen. Vanuit Amsterdam is een kaartenactie opgezet onze medelanders te bemoedigen met bijvoorbeeld een kaart.

Kaartenctie Joodse gemeenschap Amsterdam
Bart Wallet, hoogleraar Joodse geschiedenis aan de UVA, Amsterdam. Hij laat weten dat de Joodse gemeenschap, waarin hij veel contacten heeft, het oorverdovend stil vindt in de persoonlijke reacties na alles spanningen en incidenten van afgelopen tijd. Er is veel aandacht in de media, maar individueel hoort men weinig van vrienden en kennissen, buren, collega’s.

Mede op zijn initiatief is een kaartenactie opgezet om Joodse mensen een hart onder de riem te steken na alle gebeurtenissen in Amsterdam. Als Commissie Kerk en Israël Ermelo, ondersteunen we deze actie van harte. Dat kan o.a. door het sturen van een (bemoedigende) kaart. Bart Wallet adviseert u om op de kaarten geen teksten uit het Nieuwe Testament te gebruiken; uit het Oude Testament is prima. Een neutrale kaart mag ook natuurlijk.

Hieronder volgt een deel van het aantal adressen van de Joodse gemeenschappen.
  1. Liberaal Joodse Gemeente Amsterdam - Zuidelijke Wandelweg 41 - 1079 RK Amsterdam
  2. Joodse Gemeente Beth Ha’Chidush - Nieuwe Uilenburgerstraat 91 - 1011 LM Amsterdam
  3. Joodse Scholengemeenschap Maimonides - Postbus 87058 - 1080 JB Amsterdam
  4. Middelbare school met algemeen en Joods onderwijs. 4. Joodse GGZ Instelling ‘Sinaï Centrum’: WO2-, Trauma- en algemene opname en langdurige zorg indicatie. Laan van de Helende Meesters 2 - 1186 AM Amstelveen
Commissie Kerk en Israël, Ermelo



Deel op Deel op

Zoek nieuws

Van
Tot
Zoek

Laatste nieuws

Westerkerk

Vanuit de kerkenraad

02 december 2025  |  

Op 20 november jl.. stond onze kerkenraadsvergadering voor het grootste gedeelte uit het bespreken van de toekomst van de Hervormde Gemeente Ermelo en daarbij de toekomst van de Westerkerk.

Van de Algemene Kerkenraad hadden wij 2 scenario’s gekregen en een vijftal vragen. Deze hebben wij deze avond en in september besproken. Maar er is ook tijdens de gemeenteavond van 30 okt jl. over dit onderwerp gesproken. De conclusie was, dat er nog veel onduidelijk is en dat het tijdspad dat voorgesteld wordt, te kort is. Wel erkennen wij de noodzaak van veranderingen gezien de financiële situatie nu en in de toekomst.

Een brief met ons gevoel en reactie is naar de Algemene Kerkenraad gestuurd, zoals dat ook door de overige kerkenraden is gedaan. Op 18 december a.s. zal de Algemene Kerkenraad een besluit nemen over hoe nu verder.

Dan zijn ook de vacatures besproken. Wij zijn dankbaar dat er een aantal gemeenteleden positief hebben gereageerd op het polsen door de kerkenraad. Echter er blijven nog twee vacatures over, namelijk van Ouderling-Kerkrentmeester gebouwen en personeel. Daarnaast zijn wij ook nog op zoek naar een notulist.

De volgende vergadering is op donderdag 11 december a.s.

Het bericht van oktober is niet eerder gepubliceerd; u leest het hier.



02 december 2025

minder
Westerkerk

Diaconale woning

01 december 2025  |  

Het jaar 2026 wordt bijzonder: wij als gezamenlijke diaconie, starten dan voor het eerst met het huisvesten van kwetsbare mensen in onze diaconale woning aan het Abdij in Ermelo, die in november 2025 is aangekocht.

Mensen die door omstandigheden geen huisvesting meer hebben zoals na een scheiding of bij huiselijk geweld. zijn hier welkom. Welkom zijn ook anderen die extra begeleiding nodig hebben om wellicht later weer zelfstandig verder kunnen. Het diaconaat dichtbij is daarbij ons uitgangspunt. We leveren hiermee ook een maatschappelijke bijdrage in tijden van woningnood en vergroten de zichtbaarheid van de diaconie.

De aankoop van deze woning sluit bovendien aan bij een belangrijk uitgangspunt uit het vermogensbeleid: het inzetten van een deel van het vermogen voor diaconale projecten zoals deze. Na enkele aanpassingen en verbouwingen verwachten we de woning vanaf februari/maart 2026 in gebruik te nemen.

Een groot deel van de instroom en begeleiding zal verlopen via de Profila Zorggroep, waarmee een convenant wordt gesloten.



01 december 2025

meer
Westerkerk

Digitaal geven

01 december 2025  |  

Steeds meer gemeenteleden doen hun toezegging en bijdragen al digitaal. Dat scheelt vrijwilligers enorm veel werk.

Heeft u nog niet eerder digitaal meegedaan en wilt u dat dit jaar wel doen? Ga dan naar de website van Hervormd Ermelo https://bijdragen.hervormd-ermelo.nl/bijdragen/

Door uw bijdrage online toe te zeggen voor 31 december 2025 helpt u ons en het milieu!

Mocht digitaal geven niet lukken, dan ontvangt u in de week van 11 januari 2026 een brief met het verzoek bij te dragen aan de actie kerkbalans.



01 december 2025

meer
Website ontwikkeling: Exitus ICT