Lees voor
Zoek
Home > Westerkerk > Nieuws

Donderdag 05 december 2024

Kaartenactie voor het Nederlandse Joodse volk (2)

Afgelopen tijd zien we steeds meer bedreigingen en spanningen ontstaan rondom onze Joodse medelanders. Het is een spannende en onzekere tijd voor hen. Vanuit Amsterdam is een kaartenactie opgezet onze medelanders te bemoedigen met bijvoorbeeld een kaart.

Kaartenctie Joodse gemeenschap Amsterdam
Bart Wallet, hoogleraar Joodse geschiedenis aan de UVA, Amsterdam. Hij laat weten dat de Joodse gemeenschap, waarin hij veel contacten heeft, het oorverdovend stil vindt in de persoonlijke reacties na alles spanningen en incidenten van afgelopen tijd. Er is veel aandacht in de media, maar individueel hoort men weinig van vrienden en kennissen, buren, collega’s.

Mede op zijn initiatief is een kaartenactie opgezet om Joodse mensen een hart onder de riem te steken na alle gebeurtenissen in Amsterdam. Als Commissie Kerk en Israël Ermelo, ondersteunen we deze actie van harte. Dat kan o.a. door het sturen van een (bemoedigende) kaart. Bart Wallet adviseert u om op de kaarten geen teksten uit het Nieuwe Testament te gebruiken; uit het Oude Testament is prima. Een neutrale kaart mag ook natuurlijk.

Hieronder volgt een deel van het aantal adressen van de Joodse gemeenschappen.
  1. Liberaal Joodse Gemeente Amsterdam - Zuidelijke Wandelweg 41 - 1079 RK Amsterdam
  2. Joodse Gemeente Beth Ha’Chidush - Nieuwe Uilenburgerstraat 91 - 1011 LM Amsterdam
  3. Joodse Scholengemeenschap Maimonides - Postbus 87058 - 1080 JB Amsterdam
  4. Middelbare school met algemeen en Joods onderwijs. 4. Joodse GGZ Instelling ‘Sinaï Centrum’: WO2-, Trauma- en algemene opname en langdurige zorg indicatie. Laan van de Helende Meesters 2 - 1186 AM Amstelveen
Commissie Kerk en Israël, Ermelo



Deel op Deel op

Zoek nieuws

Van
Tot
Zoek

Laatste nieuws

Westerkerk

Bulgarijereis - dag 4

20 oktober 2026  |  

Hallo allemaal vandaag weer een mooie dag voor de boeg.

We begonnen de dag weer met een heerlijk ontbijt in de kerk. Zodat we daarna gelijk hard aan het werk konden ??.

Iedereen heeft vandaag weer heel hard gewerkt en we hebben mooie dingen gemaakt.
In de middag kwamen er heel veel gezellige kinderen naar de kerk die we goed hebben vermaakt en het was hartstikke gezellig.

Iedereen begint wel moe te raken maar gelukkig mogen we mogen uitslapen tot 9!!

(klik op de afbeeldingen om de rest van de afbeeldingen te zien)



20 oktober 2026

minder
Westerkerk

Bulgarijereis - dag 3

19 oktober 2026  |  

Zdravei?te na vsichki!
De 1e harde werkdag zit erop! We vertrokken om 08:30 naar de Kerk waar we gisteren de dienst hadden. Er moest daar nog best wat opgeruimd en gewerkt worden en daar hebben we aardig mee geholpen!

Er staan ook wat foto's van hoe het was toen we aankwamen en van hoe het was op het einde. Een zeer groot verschil!

Er is ook flink geschilderd en met cement gewerkt. Morgen gaan we hier weer verder mee. Om 17 uur kwamen er ongeveer 60 kinderen van een school in de buurt. Ongeveer tussen de 4-14. Een aantal hebben met deze kinderen kinderwerk gedaan en een mooie sketch opgevoerd. Wij hadden het over het verhaal van Jezus en het verloren schaap. Oftewel: He left the 99 to find the one.

We hebben ook nog gekleurd met de kinderen en het was weer een zeer geslaagde dag! Rond 18:30 reden we terug naar het hotel en om 19:30 hadden we een reservering bij een restaurant( wat helaas wat later werd aangezien sommige alweeeeer te laat waren, het zal ook eens niet Ruben??).

Morgen staat ons weer een lange werkdag te wachten en hopelijk kunnen we weer een grote impact maken!

(klik op de afbeeldingen om de rest van de afbeeldingen te zien)



19 oktober 2026

meer
Westerkerk

Bulgarijereis - dag 2

18 oktober 2026  |  

De jongeren zijn richting Bulgarije gegaan en zullen iedere dag een kleine update met foto's plaatsen.

Hoi allemaal,
De 2e dag zit er alweer op! De dag begon om 08:30 toen we vertrokken naar het dorpje Konyovo. Het was een half uurtje rijden door een prachtig berg landschap.

Bij de kerk stond een heerlijk ontbijt voor ons klaar. Na het ontbijt begon de kerkdienst. Het was een prachtige en gezellige kerkdienst waarin wij ook een paar liederen zongen en samen met de Bulgaren hebben gebeden.

Foto's van deze kerkdienst staan op op de Facebook pagina van de kerk: Christian Center-salvation with mission.

Na de kerkdienst hebben we wat besproken en plannen gemaakt wat we morgen kunnen gaan doen.

In de middag hebben we het plan gemaakt om naar het kruis boven op de berg naast ons hotel te wandelen. Dit was een flinke tocht van 1:30 uur maar we hebben het bereikt! Onderweg kwamen we nog een mooi kerkje tegen met een gouden kruis bovenop. Met prachtig uitzicht en Bijbelstudie boven op de berg.
Vervolgens weer naar beneden en door naar het avond eten. Zo terug naar het hotel om uit te rusten voor morgen!

(klik op de afbeeldingen om de rest van de afbeeldingen te zien)



18 oktober 2026

meer
Website ontwikkeling: Exitus ICT