Lees voor
Zoek
Home > Westerkerk > Nieuws

Donderdag 05 december 2024

Kaartenactie voor het Nederlandse Joodse volk (2)

Afgelopen tijd zien we steeds meer bedreigingen en spanningen ontstaan rondom onze Joodse medelanders. Het is een spannende en onzekere tijd voor hen. Vanuit Amsterdam is een kaartenactie opgezet onze medelanders te bemoedigen met bijvoorbeeld een kaart.

Kaartenctie Joodse gemeenschap Amsterdam
Bart Wallet, hoogleraar Joodse geschiedenis aan de UVA, Amsterdam. Hij laat weten dat de Joodse gemeenschap, waarin hij veel contacten heeft, het oorverdovend stil vindt in de persoonlijke reacties na alles spanningen en incidenten van afgelopen tijd. Er is veel aandacht in de media, maar individueel hoort men weinig van vrienden en kennissen, buren, collega’s.

Mede op zijn initiatief is een kaartenactie opgezet om Joodse mensen een hart onder de riem te steken na alle gebeurtenissen in Amsterdam. Als Commissie Kerk en Israël Ermelo, ondersteunen we deze actie van harte. Dat kan o.a. door het sturen van een (bemoedigende) kaart. Bart Wallet adviseert u om op de kaarten geen teksten uit het Nieuwe Testament te gebruiken; uit het Oude Testament is prima. Een neutrale kaart mag ook natuurlijk.

Hieronder volgt een deel van het aantal adressen van de Joodse gemeenschappen.
  1. Liberaal Joodse Gemeente Amsterdam - Zuidelijke Wandelweg 41 - 1079 RK Amsterdam
  2. Joodse Gemeente Beth Ha’Chidush - Nieuwe Uilenburgerstraat 91 - 1011 LM Amsterdam
  3. Joodse Scholengemeenschap Maimonides - Postbus 87058 - 1080 JB Amsterdam
  4. Middelbare school met algemeen en Joods onderwijs. 4. Joodse GGZ Instelling ‘Sinaï Centrum’: WO2-, Trauma- en algemene opname en langdurige zorg indicatie. Laan van de Helende Meesters 2 - 1186 AM Amstelveen
Commissie Kerk en Israël, Ermelo



Deel op Deel op

Zoek nieuws

Van
Tot
Zoek

Laatste nieuws

Westerkerk

Werkgroep communicatie: WhatsApp community

27 april 2026  |  

Als werkgroep communicatie zijn we bezig met een inventarisatie van de media, van waaruit we willen zien hoe we hier de komende jaren zo goed mogelijk gebruik van kunnen blijven maken.  Het plan is om nog voor de zomer dit aan de kerkenraad voor te leggen.

Vooruitlopend hierop willen we alle WhatsApp-groepen die binnen de Westerkerk gebruikt worden, onderbrengen in een WhatsApp community. Een community in WhatsApp geeft een overzicht van bestaande groepen. Het gebruik van de WhatsApp-groep zelf verandert niet. We doen dit gefaseerd en in overleg met de groepsbeheerders. Je krijgt een melding zodra de groep waar je in zit, aan de community is toegevoegd; je hoeft hier verder niets voor te doen.

Neem gerust contact op als dit vragen oproept.



27 april 2026

minder
Westerkerk

Bij de zondag: 26 april

24 april 2026  |  

Zondag 26 april zal gospelkoor Inspiration, o.l.v. Wim Rouw, weer meewerken aan de dienst.

Verder hebben we deze ochtend een gast uit Zuid-India, Joël Johanan Ramanjula. Via de Jeugd met een Opdracht-basis Heidebeek in Heerde is er een contact ontstaan met Joël. Hij zal iets vertellen over de projecten waar hij samen met zijn vader, Peda Madhu Ramanjula, en hun team bij betrokken is. Een van die projecten is ‘Hope for streets’.
(Wil je meer lezen over hun projecten? Dat kan via: https://www.jgpo.org/)

Ik moest daarbij denken aan de gelijkenis van de verontschuldigingen uit Lukas 14:16-24. Daar wordt gezegd: ‘Ga vlug de stad in en breng uit de straten en stegen de armen en kreupelen en blinden en verlamden hierheen (...) want mijn huis moet vol’.
Uit de orde van dienst:
Voor de dienst zingt Inspiration: Total Praise
Aanvangslied: ELB 37: 1, 3 en 4 Prijs de Heer met blijde galmen (Ps 146)
Kinderlied: Opwekking Kids 315 Irritant
Schriftlezing: Lukas 14:16-24
Zingen: ELB 221 Geprezen zij de Here, dag aan dag draagt hij ons
Inspiration:
- Lord, You’re holy
- We are not ashamed
- God help me now
Toespraak Joel Ramanjula (vertaling: Levi)
Zingen: Jesus is the answer
Inspiration:
- This is amazing grace
- That’s my King
Slotlied: How great is our God (The splendor of our King)
Na de zegen zingt Inspiration: - Jezus brought me out

Collecte: hoe kan ik doneren? Geef zondag in de kerk (na de dienst bij de uitgang), of via je collectetegoed in de Scipio app. Geen collectetegoed? Je kunt ook gebruik maken van de Scipio collectepagina of een bankoverschrijving. De Scipio collectes zijn beschikbaar van zaterdag t/m donderdag. Voor een overzicht van alle mogelijkheden klik hier.



24 april 2026

meer
Westerkerk

Hope for Streets

23 april 2026  |  

Op zondag 26 april hebben wij een speciale gast in ons midden. Joël Ramanjula uit India.

Pastor Joël is voor sommigen van ons geen onbekende. Hij is een bevlogen christen, die in een voornamelijk hindoeïstisch land het evangelie van onze Heer Jezus verkondigt en zo mensen dicht bij Christus en in Hem nieuwe Hoop wil brengen.

Tijdens de dienst zal hij ons onder andere vertellen over het project “Hope for Streets”. In dit project delen zij maaltijden uit aan dak- en thuisloze mensen in nood. Ze luisteren naar hun verhalen en bidden met hen die zich vaak niet gezien en geliefd voelen.

Een grote wens is om een stukje land te kopen waarop ze een hospice en een huis voor wezen kunnen bouwen. Daarnaast hebben ze geld nodig voor reparatie van de bus. Deze bus gebruiken zij voor het vervoer van maaltijden en evangelisatiematerialen.

Voor deze mooie initiatieven willen wij uw financiële bijdrage vragen. De verwachting is dat deze wens ongeveer tussen de tien en vijftien duizend euro gaat kosten. Als kerkenraad vragen wij u om Joël en zijn werk financieel te steunen en hem in uw gebeden te gedenken.

In de hal van de kerk staat de melkbus, waarin u uw gift kunt doen. Ook kunt u via de Scipio app uw gift geven.

Meer informatie vindt u op de website van de organisatie.

Graag verwijzen wij jullie ook naar een stukje in het Ermelo's Nieuwsblad (digitaal).



23 april 2026

meer
Website ontwikkeling: Exitus ICT