Lees voor
Zoek
Home > Westerkerk > Activiteiten

Activiteiten


18
FEB
20.00 uur - 21.30 uur
Westerkerk

Kerk en Israël: Het anti-judaïsme en Israël-mijding in de kerk

Herkennen we het en hoe ons hier tegen te verweren?

Anti-judaïsme is de religieuze vorm van antisemitisme. Sporen van anti-judaïsme zijn volgens Ds. Bart Gijsbertsen te herkennen in prediking, Bijbelvertalingen, maar ook in psalmen en liederen. In deze lezing zal hij hiervan een aantal voorbeelden geven. Het zijn sporen van achterliggende theologische opvattingen waarvan men beweert dat deze verlaten zijn, maar het DNA klinkt nog steeds door in de teksten.
Hoe is de Israël-mijding in de prediking en catechese te verklaren en waarom biedt de kerk zo weinig verweer tegen het (sterk opkomend) antisemitisme?
Ds. Gijsbertsen zal in deze bijeenkomst ingaan op de betekenis van de Bijbels-Hebreeuwse wortels en een ethiek die op deze wortels is gebaseerd. Dit oriëntatiepunt maakt het mogelijk ons te verweren tegen het anti-judaïsme en zicht te krijgen op de relatie tussen Israël en de volkeren. En juist dit verweer, deze ethiek en zicht op de verhoudingen hebben we in deze tijd hard nodig.

Inleider: Ds. Bart Gijsbertsen

Plaats: Westerkerk, Oude Nijkerkerweg 4; 3853 JS Ermelo.
Tijd: 20.00 – 21.30 uur ; kerk open 19.30 uur
Inloop vanaf 19.30 uur; koffie/thee + gesprek voor en na de lezingen
Toegang: Gratis; collecte voor het bestrijden van de onkosten.
Boekentafel: Veelal aanwezig



Deel op Deel op

Details

20.00 uur - 21.30 uur
Westerkerk

Zoek activiteit

Van
Tot
Zoek

Activiteiten

26
FEB

55-plusmiddag

Info volgt.
14.30 uur - 16.30 uur; inloop vanaf 14.15 uur
De Vleugel
Meer informatie

minder
17
MRT

Kerk en Israël: Rabbijnse uitleg nodig voor het verstaan van Paulus

Rabbijnse uitleg nodig voor het verstaan van Paulus!!!
Evenals het Oude Testament, is het Nieuwe Testament een joods boek. Bijna alle auteurs, Petrus, Johannes, Jacobus, Paulus etc. zijn Joden en hebben geschreven vanuit de joodse denk- en leefwereld. Op deze bijeenkomst zal Dr. Michael Mulder de rabbijnse uitleg toespitsen op delen uit de brieven van Paulus. Hij zal laten zien hoe de rabbijnse uitleg, waarmee Paulus goed op de hoogte was, van belang is voor het dieper verstaan van deze Schriftgedeeltes. Deze rabbijnse inbreng zal ons verrassen en ons bewust maken dat kennis van het Jodendom onontbeerlijk is voor het goed verstaan van het Nieuwe Testament. Omdat we Schriftgedeeltes met elkaar zullen lezen, is het wenselijk dat u uw Bijbel (bij voorkeur NBV 2021) meeneemt en zo mee kunt lezen.

Datum: Dinsdag 17 maart 2026
Spreker: Dr. Michael Mulder; Centrum Israel Studies, Ede (CIS)

Alle bijeenkomsten worden gehouden in:
Plaats: Westerkerk, Oude Nijkerkerweg 4; 3853 JS Ermelo
Tijd: 20.00 – 21.30 uur; kerk open 19.30 uur
Koffie/thee voor en na de lezing
Toegang: vrij; collecte voor het bestrijden van de onkosten.

Voor meer informatie of vragen, kunt u contact opnemen met mevr. N. Kommers. Email:p.a.kommers@planet.nl.

Overige bijeenkomsten op:
20.00 uur - 21.30 uur
Westerkerk, De Vleugel
Meer informatie

meer
21
MRT

Pannenkoekenfeest

Pannenkoekenfeest voor jong en oud! Ouderen bakken, kinderen zijn de jury.
16.00 uur
Westerkerk, De Vleugel
Meer informatie

meer
Website ontwikkeling: Exitus ICT